Janmat meble ares, szafy z lacobelem, sofa adria

213 poniedziałek, Grudzień 7th, 2015

Siła architektury

Siła architektury
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nieruchomosci (80)Współczesna architektura bardzo często pojmowana jest przez pryzmat jej funkcjonalności. Poprzez kolejne obiekty gospodarujemy przestrzenią, aby stawała się ona dla nas bardziej przyjazna, czy też wygodna. Jednak architektura to coś znacznie więcej. W architekturze drzemie niezwykła siła, którą widać, gdy na myśl przywołujemy pewne miasta, regiony, czy kultury. Mówiąc o starożytnym Egipcie, najpierw myślimy o Piramidach. Wspominając starożytny Rzym- koncentrujemy się na Koloseum. Jak więc widzimy- poprzez obiekty architektoniczne identyfikujemy świat, jego regiony i cywilizacje.
A dzieje się tak dlatego, że osiągnięcia architektoniczne powszechnie utożsamiane są z największymi cywilizacyjnymi osiągnięciami, tuż obok filozofii, czy sztuki. Mając na myśli konkretny obiekt, postrzegamy go przez pryzmat rozwoju technologicznego i kulturowego danego społeczeństwa.
Architektura więc to coś znacznie więcej, niż mówi o niej teoria. Architektura to siła cywilizacji, państw, regionów, w której zamknięty zostaje ich charakter.

Ciekawe wpisy o budownictwie:

About 

Related Articles