Janmat meble ares, szafy z lacobelem, sofa adria

155 czwartek, Grudzień 17th, 2015

Projekt wymarzonego ogrodu

Projekt wymarzonego ogrodu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nieruchomosci32.jpgNajlepszym rozwiązaniem jest zlecenie projektu ogrodu już na etapie budowy domu. Jest to szczególnie ważne w przypadku montażu instalacji elektrycznej oświetlenia ogrodu lub rur służących do nawadniania, co może być utrudnione przez wybudowany wcześniej podjazd. Mając wcześniej projekt ogrodu, można spokojnie wcześniej zakopać kable oraz inne elementy i mieć później spokój.

Za pomocą specjalnych programów komputerowych możemy dokładnie zaplanować każdy element oraz stworzyć nawet wizualizację i wirtualnie przespacerować się po naszym przyszłym ogrodzie. Architektura ogrodów, to nowa branża ale coraz bardziej rozwijająca się i zyskująca na popularności. Istnieje wiele wyspecjalizowanych firm świadczących takie usługi, nawet razem w wykonawstwem, wtedy sam projekt będzie prawdopodobnie gratis.

Kolejnym po projekcie etapem prac jest oczyszczenie terenu i jeśli zachodzi potrzeba, to wyrównanie, bądź inne jego ukształtowanie oraz osuszenie. Wykopanie oczka wodnego, zakopanie kabli i rur, budowa ogrodzenia, altany, sadzenie roślin, założenie trawnika i montaż części naziemnej instalacji to ostatnie etapy.

Ciekawe wpisy o budownictwie:

About 

Related Articles