Janmat meble ares, szafy z lacobelem, sofa adria

143 czwartek, Grudzień 17th, 2015

Postmodernizm w architekturze

Postmodernizm w architekturze
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nieruchomosci58.jpgWśród wielu budzi odrazę, niechęć i brak zrozumienia dla przytłaczających form. Inni twierdzą, że to właśnie architektura postmodernizmu wprowadziła polskie budownictwo w zupełnie nowy wymiar. Jedno jest pewne – postmodernizm to styl wyróżniający się na tle innych, silnie naznaczający wiele polskich miast.
Styl postmodernizmu który powstał pod koniec ubiegłego stulecia, miał silnie odróżniać się od modernizmu. Tutaj głównym celem było nie uwarunkowanie nowoczesnością, a przede wszystkim – wizją autora. Niewątpliwie wiele budowli z tego czasu budzi wiele, nie zawsze pozytywnych, emocji. Budynki te nie są nijakie, często dziwne, o obłych lub zaburzonych kształtach, przywołujące na myśl zwierzęta, krajobrazy itp. Postmodernizm eklektycznie łączył wiele stylów, powracając do czasów średniowiecza, baroku, łącząc je z współczesnymi trendami.
Krytycy postmodernizmu zarzucają mu zaburzanie jednolitości zabudowy, nadmierne wyróżnianie się na tle innych, brak wyczucia. Wiele projektów z tego czasu jest uznanych za tzw. „makabryły”.

Ciekawe wpisy o budownictwie:

About 

Related Articles