Janmat meble ares, szafy z lacobelem, sofa adria

117 niedziela, Luty 14th, 2016

Neogotyk

Neogotyk
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_architektura24.jpgArchitektura to pojęcie, które ma w sobie mnóstwo różnych stylów i nurtów. Jest pojęciem, które oddaje charakter minionych epok i sposób myślenia ówczesnych ludzi. A jednym z takich nurtów jest neogotyk.

Architektura gotycka, po zakończeniu swych lat świetności, jak miało się wkrótce okazać, nie miała odejść w zapomnienie i zakończyć się w powstałych dziełach. Miała odrodzić się na nowo, a uczynił to neogotyk. Narodzony w połowie XVIII wieku neogotyk, trwał nieprzerwanie do początków wieku XX. Architektura gotycka znów była kontynuowana, wypełniając przestrzenie małych i dużych miast, a także wsi kolejnymi wspaniałymi budowlami.

Styl neogotycki szybko został uznany za idealny do stawiania budynków użyteczności publicznej. Dlatego też zaczęto wykorzystywać go do budowania wspaniałych parlamentów, dworców, czy teatrów. Oczywiście również kolejne kościoły zaczęły powstawać budowane właśnie w tym stylu. Miało to miejsce także na terenach obecnej Polski, czego przykładem jest wrocławski dworzec kolejowy.

Ciekawe wpisy o budownictwie:

About 

Related Articles