Janmat meble ares, szafy z lacobelem, sofa adria

81 środa, Kwiecień 12th, 2017

Mieszkania dla młodych

Mieszkania dla młodych
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Mieszkania dla mlodych (4)Obecny na polskim rynku od kilku lat rządowy program Mieszkania dla młodych skierowany jest do młodych kredytobiorców, którzy poszukują możliwości sfinansowania zakupu wymarzonej nieruchomości z kredytów bankowych.

W odróżnieniu od kredytów komercyjnych, kredyty udzielane w ramach programu mogą być zaciągnięte jedynie przez wybraną grupę kredytobiorców, którzy dokonują zakupu pierwszej nieruchomości o wielkości określonej przez ustawę. Do niedawna takie mieszkania musiały być zakupione na rynku pierwotnym bezpośrednio od inwestora, obecnie w ramach programu MdM można nabyć także mieszkanie z rynku wtórnego lub kupić dom. Przy ustalaniu możliwości uzyskania dopłaty ważny jest metraż mieszkania oraz cena za metr nabywanej nieruchomości, dodatkowe warunki muszą spełnić również sami kredytobiorcy, którzy nie mogą przekroczyć wskazanego w ustawie wieku.

Obecnie z programu mogą również korzystać osoby samotne, o ile posiadają zdolność kredytową, a zakupiona przez nich nieruchomość spełnia warunki programu.

Ciekawe wpisy o budownictwie:

About 

Related Articles