Janmat meble ares, szafy z lacobelem, sofa adria

100 sobota, Listopad 5th, 2016

Elektroniczny obieg faktur

Elektroniczny obieg faktur
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Desktop computer screen, tax form or invoiceJeszcze kilkanaście lat temu każdą fakturę VAT należało osobiście podpisać i przechowywać w formie papierowej przez czas określony w polskich przepisach. Każde odstępstwo od tej reguły i zasady mogło skutkować długotrwałym postępowaniem z Urzędu Skarbowego, który nie tylko sprawdzał poprawność wszelkich rozliczeń finansowych firmy w latach ubiegłych, ale również mógł nałożyć karę finansową na przedsiębiorcę, z czego dość często korzystał.

Wymogi prawne
Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej, a wymogi prawne dotyczące obiegu dokumentów, w tym faktur VAT, są znacznie uproszczone. Jednym z takich uproszczeń jest elektroniczny obieg faktur, który ułatwia i zarazem przyśpiesza wszelkie transakcje w obrocie handlowym i gospodarczym.

Podsumowując, warto we własnej firmie wypracować odpowiednie standardy związane z elektronicznym obiegiem faktur, aby było to rzeczywistym ułatwieniem dla naszej firmy, a w razie jakiejkolwiek kontroli z Urzędu Skarbowego, wszelkie transakcje finansowe były odpowiednio udokumentowane.

Ciekawe wpisy o budownictwie:

About 

Related Articles