Janmat meble ares, szafy z lacobelem, sofa adria

21 wtorek, Wrzesień 4th, 2018

Deklaracja PIT-5

Deklaracja PIT-5
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czy każdy podatnik musi składać w urzędzie skarbowym deklarację PIT-5? Od 2007 roku podatnicy zwolnieni są ze składania deklaracji PIT-5. Nie jest to jednak zakazem i kto wyraża takową wolę, może składać takowe deklaracje nadal.

Obowiązek wpłacania zaliczki na podatek dochodowy występuje w sytuacji, gdy dochód przekroczył kwotę wolną od podatku. Każdego roku Ministerstwo Finansów podaje do publicznej wiadomości o tym, ile ta kwota wynosi. W roku 2011 roku wynosi ona 3091,00 zł, czyli kwota wolna od podatku to 556.02 zł.

Dzięki aplikacjom do fakturowania i księgowości każdy może kontrolować swoje finansowe sprawy firmy. Za pomocą takich aplikacji podatnik może szybko i bezbłędnie obliczyć swoją zaliczkę na podatek dochodowy. Jednak aby aplikacja prawidłowo obliczyła wszystkie dane, muszą być wprowadzone niezbędne do tego informacje. Aby dokonać edycji danych, użytkownik musi przejść do zakładki zatytułowanej „ustawienia konta”, a następnie wybrać opcję „deklaracje VAT i PIT”. Następnym etapem jest określenie sposobu rozliczenia przez podatnika podatku dochodowego. Jak widać, Internet przychodzi z pomocą w coraz bardziej wyszukanych sprawach, jakimi są właśnie finanse firmy i współpraca z fiskusem.

Korzystanie z aplikacji online, służącej do wypełniania deklaracji PIT-5, nie jest rzeczą trudną i nie wymaga od użytkownika zaawansowanej wiedzy i umiejętności. Z deklaracji PIT -5 mogą korzystać nie tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą, ale również te zajmujące się wynajmem.

Ciekawe wpisy o budownictwie:

About 

Related Articles