Janmat meble ares, szafy z lacobelem, sofa adria

13 poniedziałek, Grudzień 3rd, 2018

Dansk boliger!

Dansk boliger!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jest wiele miejsc na ziemie w których , warto mieszkać. Co roku jesteśmy zalewani informacjami o wynikach konkursów z rankingach z najlepszymi krajami do życia. Przyzwyczailiśmy się, że w Europie największa grupę z tych krajów stanowią kraje skandynawskie. Każdy od razu wskazuję bogata Norwegię lub jej sąsiada Szwecję. Jest także kraj który, w tej grupie jest chyba najbardziej skandynawski ze wszystkich skandynawskich krajów. To Dania !

Kanał w Arhus.
Kraj znany z dużych statków firmy Mearsk,piwa Carlsberg i klocków Lego. Dla finansistów to także kraj z największymi podatkami na świecie! Brzmi znajomo ? Tak, podatki są tam jeszcze wyższe niż w Polsce ! I choć to wydaje się nieprawdopodobne, to w rzeczywistości tak jest. Niektóre z nich są wręcz kuriozalne. Podatek od kupna nowego samochodu wynosi tutaj uwaga, aż 210% !!!. To bardzo silny bodziec dla społeczeństwa, by wdrażać restrykcyjne normy ochrony środowiska, w których i tak Duńczycy przodują. Mimo tak wysokich podatków, które według Duńczyków wydawane są w prawidłowy sposób, bardzo dobre płace niwelują tą niedogodność. Choć coraz częściej młodzi Duńczycy uciekają do mniej opodatkowanych krajów ościennych jak na przykład do świetnie skomunikowanej z nimi Szwecji kraj nadal wydaje się być dobrym miejscem do życia.
Przeciętna płaca w Danii równa się 28,000 DKK /miesięcznie, co daje około 15 600 zł miesięcznie!!! % To ponad 6 krotnie więcej niż w Polsce.
Sprawdźmy więc ile trzeba zapłacić za przeciętne mieszkanie w dużym duńskim mieście jak Kopenhaga,Odense,Arhus czy Alborg.
Większość domów w Danii to konstrukcje nawet ponad 100 letnie. Ponieważ nie prowadzono tam na szeroką skalę niszczycielskich działań wojennych, większość z nich jest utrzymanych w nienagannym stanie. My poszukamy jednak przeciętnej wielkości mieszkania w Arhus , drugim co do wielkości mieście Danii z 315,000 aglomeracją.
Dwupokojowe mieszkanie składające się z sypialni, pokoju gościnnego, kuchni i łazienki o powierzchni 65 m2.
Mieszkanie w starszym bloku z lat 60 , jednak mieszkanie utrzymane jest bardzo dobrej kondycji. Nie bez znaczenia jest fakt, że sprzedawane jest razem wyposażeniem. Wysokie zarobki w “Legolandzie” mają jednak ujemny wpływ na ceny wszystkiego. Mieszkanie, znajdujące się nie w wielkiej Kopenhadze, kosztuje 1,800,000 DDK czyli 1,000,000 PLN. to tylko 2-3 krotnie więcej niż za podobne mieszkanie w Krakowie!Pensje natomiast są ….. no właśnie. Oto opisywana nieruchomości.

Ciekawe wpisy o budownictwie:

About 

Related Articles